Blog

zobrazit vše

Důležité informace o čerpání dotací zazní na bezplatném semináři

Přechod malých a středních českých podniků na průmysl 4.0 Evropská unie na podzim 2019 podpoří 40 miliardami. V novém dotačním období 2021-2027 pak dalšími 100 miliardami. Neztrácejte čas studováním všech možností a získejte dotace díky znalostem nabytým během jediného dopoledne na bezplatném semináři.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0

Seminář ,,Elektronická komunikace se správcem daně a ostatními orgány veřejné moci

Ve středu 18. 9. pořádá Komora certifikovaných účetních v čase 9 - 14 seminář: Elektronická komunikace se správcem daně a ostatními orgány veřejné moci. Seminář povede daňový poradce MVDr. Milan Vodička, daňový poradce a specialista na problematiku využívání IT a elektronickou komunikaci. Autor publikace 3D: Data, Daně, Digitálně.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0 #Konference

Moderní firma 4.0 – 30 praktických tipů pro generování leadů online

Každá moderní firma by měla umět využít své webové stránky pro generování nových leadů (získávání kontaktů na internetu s potenciálními klienty, kteří projeví zájem pořídit si nabízený produkt nebo službu) a poptávek. Lead generation patří k nejdůležitějším úkolům marketingu. Ale jen 1 z 10 marketérů věří, že jsou jeho kampaně na generování nových leadů účinné.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0

INZERCE NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH: Zapomeňte na celé inzeráty

Sociální sítě jsou velmi rychlé a živé médium. Jejich uživatelé od nich očekávají stručná jasná hesla a sdělení. S dlouhými texty, které jsou typické pro klasickou psanou inzerci volných pracovních pozic, zde rozhodně „nepochodíte“.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Facebook přijíždí do českých regionů!

Podpora malých a středních firem je jednou z priorit společnosti Facebook. Klíčovou součástí vzdělávání menších a začínajících podnikatelů jsou ve Facebooku eventy Boost with Facebook, které se konají po celém světě. Po loňské úspěšné zastávce v Praze letos Facebook připravil pro české podnikatele hned dvě půldenní akce - v Brně (24. 9. 19) a v Plzni (26. 9. 19).

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0 #Konference #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

FINTECH – Tvorba automatických obchodních systémů

Kontrolu nad správou aktiv přebírají automatické obchodní systémy (AOS) založené na datové analýze, artifical intelligence, machine-learningových metodách, a to především neuronových sítích. Robotické obchodování postavené na algoritmech předčí člověka. Říkáte si, že tohle už jste někde četli? Pravděpodobně ano, v poslední době vzniká spousta marketingových materiálů i akademických publikací, které se soustředí na prosazování moderních technologií do správy finančních aktiv.

#Články a případové studie #Firma 4.0

Digitální transformace pro inovace obchodních modelů v malých a středních podnicích v ČR

Proces digitalizace je fenomén zahrnující všechny složky společenského života, podnikovou sféru nevyjímaje. Tento vývojový proces nelze ignorovat, neboť bude v budoucnu zásadním způsobem ovlivňovat jednotlivé obchodní společnosti, podniky a život celé společnosti. Digitalizace se tak stává významným tématem pro malé a střední podnikání, kde vytváří rizika a podnikatelské bariéry, nebo naopak příležitost zajistit si svou konkurenceschopnost a udržitelnost v tuzemském i mezinárodním prostředí. Hlavním cílem digitální transformace je získávání nových dat a využití těchto dat k přeorientování starých procesů. Přístup více orientovaný na data vytváří příležitost k získání nových konkurenčních výhod přeorientováním obchodních modelů.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání

JAKÁ BUDE NEJVĚTŠÍ KONFERENCE ROKU DIGITÁLNÍHO PODNIKÁNÍ 2019?

NO SAMOZŘEJMĚ BÁÁÁJEČNÁ !!! :) Dne 22. listopadu 2019 Vás čeká největší průřezová konference hlavního projektu RDP 2019 k poslednímu tématu projektu, a to: FIRMA 4.0. Zarezervujte si už dnes termín 22. listopadu 2019 a přijďte do úplně nových moderních prostor ČSOB v Praze.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0 #Konference

ZPRAVODAJ Srpen 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA FIRMU 4.0

Dojmy nejsou pojmy, a proto si dovedu představit, že se někdo domnívá, že jeho firma je digitalizovaná neb používá počítačovou techniku a různé software, ale se skutečnou digitalizací firemních procesů to moc společného nemá. Kolik lidí dnes stále používá PC jako inteligentní psací stroj, fax a nástroj pro mailovou komunikaci a prohlížení internetu? Ano, ulehčí nám to práci, programy nám kontrolují pravopis a v datové bance najdeme rychle to, co bychom v kartotéce hledali dlouho. Kamarádi, dodavatelé anebo prostě někdo nám doporučí na základě neověřených zkušeností takzvaně ten zaručeně správný program. Běh jedné firmy, ať je velká nebo malá je velký proces složený z mnoha menších procesů, které jsou vybudovány na zkušenostech, znalostech a osobním a firemním know-how. Je to obchodní model, který popisuje podrobně podnikatelský záměr v realitě. Každý vyráběný produkt popisuje řetěz přidaných hodnot a tento řetěz je v celku tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Hledání těchto slabých článků a optimalizace procesů je předpoklad pro efektivní a ziskovou produkci. Pokud jsou tyto procesy podrobně dokumentovány, je to nejdůležitější předpoklad pro skutečnou digitalizaci firmy. Digitalizace chaosu přinese ještě větší chaos. Kdo spoří a vrhne se do díla bez konceptu a analýzy skutečného procesu, zaplatí to později vícekrát. Zažije ne zrovna příjemná překvapení s nekompatibilním rozhraním, neslučitelnými formáty a bude mít brzo několik zařízení stojících v koutě a bude doufat, že je někomu prodá. A jaké ponaučení z toho plyne? Dejte si proto velký pozor s výběrem poradenské firmy a nezapomeňte, že když vám někdo má radit, měl by tomu rozumět a technologicky nezávisle pro vás vytvořit funkční model vaší firmy. Pokud vám začne nabízet hardware a software, poděkujete a jeďte za uspořené peníze raději na dovolenou. Karel Dobeš, místopředseda představenstva AMSP ČR a vládní zmocněnec pro spolupráci s Evropskou GNSS agenturou GSA.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Ústecký kraj + Zlínský kraj

V posledním dílu letního speciálu Toulavé kamery se tandem oblíbených moderátorů Iveta Toušlová a Josef Maršál vypraví do Ústeckého a Zlínského kraje. Na severu Čech ochutnáme v libochovickém řeznictví Sítařových klobásku, kterou Iveta vyrobí podle originálního rodinného receptu. Křupavý chleba si k ní potom upečeme v pekařství Ondečkových v Děčíně. A ochutnávat budeme i na Moravě, kde s Pepou navštívíme borůvkovou farmu Hustých v Provodově. Nakonec nás mistr Krystyník zasvětí do tajů kolářského řemesla. V jeho dílně v Novém Hrozenkově budeme tradičním způsobem vyrábět loukoťová kola.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie

HLAVNÍ AKCE: FARMA 4.0 na ZEMI ŽIVITELCE 2019 (Digitalizace zemědělství v praxi)

V dnech 22. až 27. srpna 2019 jsme se s projektem Rok digitálního podnikání 2019 prezentovali na největším a nejvýznamnějším agrosalonu svého typu zaměřujícím se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku - Země živitelka v Českých Budějovicích. Jednotlivé zemědělské obory byly prezentovány napříč celým areálem. Výjimkou jsme nebyli ani my a připravili jsme si v rámci projektu veletrh praktických inovativních řešení pro malé a střední farmy a firmy podnikající v zemědělství v pavilonu T2.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Farma 4.0

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Olomoucký kraj + Jihočeský kraj

Sedmý díl putování Toulavé kamery za rodinnými firmami zahájíme na Moravě. U Hoplíčkových v Zábřehu bude Iveta Toušlová dělat vitráže z barevných skel a společně taky ochutnáme netradiční speciality loštické tvarůžkové cukrárny rodiny Poštulkových. Pepa Maršál nás potom zavede do Stráže nad Nežárkou, kde manželé Hanzalovi udržují tradici výroby dřevěných hraček. Poslední naší zastávkou bude minimlékárna v Mláce. Před šesti lety ji založila rodina Auských, kteří v ní z vlastního mléka vyrábějí na tři desítky výrobků, včetně jogurtů, tvarohu nebo sýrů.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL

Veletrh FOR GASTRO & HOTEL již finišuje své poslední přípravy. První den veletrhu 10.10. 2019 je kontraktační den, určený pro odborníky a profesionály z oboru HoReCa. Letošní 9.ročník bude opět plný zajímavostí a novinek. Na veletrh přijíždí desítky nových firem ze zahraničí, zastoupeno máme 15 zemí převážně z Evropy. Přijeďte se inspirovat novými technologiemi a inovacemi. Moderní technologie a digitalizace představí též odborný KONGRES FOR GASTRO & HOTEL, který je již třetím rokem součástí veletrhu a koná se 10.10.2019 v kongresovém sále v prvním patře Vstupní haly II.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Služby 4.0

Průzkum: FARMA 4.0

Praha, 20. srpna 2019. Osm z deseti dotázaných podnikatelských subjektů v zemědělství si dokáže pojem digitální zemědělství spojit s konkrétní činností. Stejné množství respondentů také využívá moderní technologie. Ty nejčastěji nahrazují chybějící lidskou pracovní sílu nebo těžkou fyzickou práci. Do robotizace a digitalizace však investuje zatím jen 20 % zemědělců. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) k tématu digitalizace zemědělství, které je jedním ze šesti hlavních témat AMSP ČR v rámci Roku digitálního podnikání 2019. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v návaznosti na téma Farma 4.0 v rámci nadcházejícího mezinárodního agrosalonu Země živitelka 2019 probíhajícího ve dnech 22.-27. srpna v Českých Budějovicích.

#Farma 4.0 #Průzkumy a analýzy #Vzdělávání

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Pardubický kraj a Ostrava

V šestém dílu letního speciálu Toulavé kamery se oblíbený tandem Iveta Toušlová a Pepa Maršál vypraví do Pardubického kraje a do Ostravy. V Třebařově u Ivany Bakrlíkové Iveta ochutná medovinu s příchutí chmele a na statku Uhersko u Nováků upeče štrúdl z vlastnoručně připraveného tvarohu. Pepa bude v Ostravě vařit pivní speciály v minipivovaru rodiny Petrů a taky si v manufaktuře manželů Jankovských vyrobí z horkého vosku barevnou svíčku.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie

Webinář ŠKODA AUTO

Dne 15. 8. 2019 jste se mohli připojit na webinář Digitalizace procesu komunikace ŠKODA AUTO ČR s dealerskou sítí a zefektivnění prodejního procesu pomocí tabletové aplikace Sales Support Tool.

#Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Vzdělávání

Revoluce v chovu slepic

Doby, kdy se vstávalo se slepicemi jsou dávno pryč. I do oblasti jako je chov drůbeže proniká automatizace. Proč si život neulehčit? Jednou z každodenních povinností chovatele je otevírání a zavírání kurníku, aby drůbež neohrozili noční predátoři. S nápaditým řešením přichází autoři projektu Chytrý kurník, který nabízí chytrá automatická kurníková dvířka. Dvířka reaguji na pokles a vzestup hladiny osvětlení, autoři mysleli i na situace jako je například setmění při bouřce nebo měsíční svit. V připravované verzi Chickdoor SMART mohou chovatelé dokonce sledovat svůj kurník online v mobilní aplikaci, upravovat funkce dvířek, ovládat krmičku a další součásti kurníku. Chov slepic či jiných opeřenců se s chytrým kurníkem rázem mění v příjemný koníček.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Digitalizace ve výrobě a prodeji čalouněného nábytku a matrací

V květnu se konal, tak jako vždy v lichých letech, v Německu v Kolíně nad Rýnem Mezinárodní veletrh pro výrobu nábytku a interiérový design INTERZUM 2019, letos již šedesátý. Digitalizace byla skloňována na veletrzích, hojně navštěvovaných českými výrobci, ve všech úrovních. Od digitalizace tisku, jednotlivých strojů, zařízení, po systémy propojující celou výrobu od vstupu materiálu do závodu. Někdy s přenosem dat třeba do mobilu majitele, který si i na dovolené vše může zkontrolovat včetně využívání každého stroje, anebo pomocí čárového kódu řízení výrobního toku od skladů materiálu po celou výrobu až po expedici, prodej a různá dílčí využití.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

Plasma, satelitní data a termosolární energie – CzechInvest podporuje využití nových technologií v zemědělství

Objektiv státní podpory start-upů namířil svůj hledáček i na inovace v zemědělství. Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest zapojila do svých programů již čtyři mladé firmy nabízející řešení pro efektivnější využití našich zemědělských produktů/surovin.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem – Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina

V pátém dílu našeho letního speciálu Iveta Toušlová ve vinařství Pavla Bindera zjistí, jak se vyrábějí BIO moky z hroznů, které získávají medaile po celém světě. A ve voňavém království Jiřího Pantůčka v Kuřimi otestuje diamantový krém. Pepa Maršál na Vysočině zavítá do rodinného zahradnictví Vejtasových v Jaroměřicích nad Rokytnou, kam si pro okrasné trvalky a skalničky jezdil už Karel Čapek. V Želetavě se pro změnu bude učit stavět kachlová kamna.

#Články a případové studie

Bacha na digitální a virtuální myšlení u MSP

Malý a střední podnikatel či živnostník by se měl vyvarovat přehnaně digitálnímu či virtuálnímu myšlení. Je jasné, že ve vztahu se zákazníkem či investorem musí neustále pilovat svůj sociální jemnocit, jinak určitě nebude schopen plně využít přínos svého i dobře odvedeného díla. Jeho klient bude vždy vyvažovat profesionalitu při přístupu k zákazníkovi s kvalitou odvedené práce a její cenou.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0

Expandujte do zahraničí pomocí digitálních nástrojů

Uspět na zahraničních trzích není lehké, ale zejména sociální sítě mohou pomoci snadnějšímu navázání kontaktu se zákazníky v různých lokalitách. Podle OECD studie Future of Business využívají české malé a střední firmy sociální sítě k představení svých produktů (86 procent), informování zákazníků (79 procent), či přímo k prodeji výrobků a služeb (63 procent). Nicméně, pouze méně než 10 procent malých a středních firem obchoduje na zahraničních trzích.

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

I malý farmář může mít svoji digitální kancelář

Využijte aplikaci Onesoft Connect a vybudujte si svou jednoduchou digitální kancelář, kterou budete moci využívat odkudkoliv. Již nikdy nezapomenete na termíny smluv nebo revize svého vybavení. Jakoukoliv dokumentaci budete mít přehledně na jednom místě. Budete mít pohromadě všechny své agendy a úkoly s nimi spojené. Aplikaci OneSoft Connect si přizpůsobíte přesně podle Vašich potřeb, tak abyste z ní vytěžili maximum a mohli jste se v klidu věnovat svému hlavnímu podnikání.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Nezapomeňte vzhlédnout sérii krátkých vzdělávacích videí k FARME 4.0

AMSP ČR a platforma …a teď česky připravila sérii krátkých vzdělávacích videí pro lokální producenty a bio-producenty, která se na tato témata zaměřují. Videa ukazují, jak důležité je v dnešní době propojení internetu a sociálních sítí s osobním stykem se zákazníky a jak lze využít technologie ve svůj prospěch.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Farma 4.0 #Vzdělávání

Pěstování plodin na malém prostoru nad sebou. To je takzvané vertikální zemědělství.

Má menší spotřebu energie, vody a produkuje méně odpadu. Vertikální farmy navíc můžou stát poblíž měst a metropolí, takže se potraviny nemusí dovážet z velké dálky. Tento způsob pěstování zároveň šetří místo a plodiny v takových podmínkách rostou nejméně dvakrát rychleji než v přirozeném prostředí.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Toulavá kamera Za rodinným stříbrem – Královéhradecký kraj a Brno

Čtvrtý díl letního speciálu Toulavé kamery nás zavede do východních Čech a do jihomoravské metropole. První zastávkou Ivety Toušlové budou Smiřice a tamní umělecká sklárna Baborákových, kteří v ní vyrábějí designové předměty z fúzovaného skla. Pak se společně zastavíme v Hořicích, kde rodina Kubištových už 30 let peče křehké stočené oplatky, plněné krémem a máčené v čokoládě. Tajemství výroby této proslavené dobroty se v kraji dědí z pokolení na pokolení dvě století. Pepa Maršál pro změnu pojede do Brna, kde navštíví ateliér rodiny Hlušičkových. V téhle rodinné porcelánce vznikají repliky děl předních českých kubistů i nádobí a dekorativní předměty podle současných návrhů. Na závěr nás na své farmě přivítají Sklenářovi. U nich budeme sklízet rajčata z vysokozdvižné plošiny.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Přežvykování krav značí mnoho o jejich zdraví

Žvejkometr. Zvláštní název pro technologii v zemědělství. Konkrétně se jedná o technologii SCR Heatime, která poskytuje kompletní řešení pro sledování zdraví a reprodukce krav. Přežvykování krav značí mnoho o jejich zdraví. Doposud ale nebylo příliš možné ho sledovat. Žvejkometr monitoruje přesný počet přežvykování a pokud hodnota klesne pod nastavenou hranici, můžou zootechnici ihned zvíře zkontrolovat a zjistit, jestli nemá zdravotní potíže. Tady technologie opravdu pomáhají.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Farma 4.0 - spolupráce střední školy a firem (nejen) v zemědělství

Jsme Střední škola zemědělská a potravinářská v Klatovech. K tématu Farma 4.0, aneb vše 4.0 máme i na naší škole co říct. Škola je v oblasti modernizace výuky v oblasti spolupráce IT a zemědělství na skvělé úrovni, v roce 2017 jsme pořádali celorepublikovou konferenci AGROCON 2017 s podtitulem IT a zemědělství – spolu dokážeme víc.

#Farma 4.0 #Vzdělávání

Jak to máte s roboty v zemědělství vy?

Už žádné přehazování pytlů s bramborami holýma rukama. Dnes to přeci můžou dělat roboti. Jejich zavedení do zemědělství usnadní práci, zvýší produkci a ušetří nejedna bolavá záda. V zemědělském družstvu Vrbátky si sílu technologií uvědomili už v roce 2007. Od té doby využívají automatizovaný paletovací stroj, díky kterému dokážou naložit kamion s využitím celého nákladního prostoru. Ocelový stroj pomocí robotického kovového chapadla přenáší pytle brambor z balící linky přímo na palety.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Průmysl 4.0

Připravit se na suché sezony znamená budovat i modernizovat infrastrukturu

Sucho. Všemi a všude skloňované a rostoucím počtem lidí pociťované. Omezování spotřeby vody se dotýká už i naší středoevropské země a čím dál více se mluví o nutnosti vybudování nových vodních staveb za účelem opětovného udržení vody v krajině. Problémem ovšem je, že se o tom pouze mluví, a ještě nějakou dobu pouze mluvit bude. Možná nastal čas, aby se každý zamyslel nad svou budoucností a svými možnostmi, jak ji ovlivnit k lepší, méně suché verzi.

#Farma 4.0 #Průmysl 4.0

Toulavá kamera Za rodinným stříbrem – 3. díl, Praha a Karlovarský kraj

Oblíbený letní speciál Toulavé kamery pokračuje třetím dílem, ve kterém se nejprve budeme toulat naší metropolí. Na Letné objevila Iveta Toušlová grafické studio manželů Kulišťákových, kde si vyzkouší takzvanou koptskou vazbu. Kdysi se tímto způsobem sešívaly i pergamenové manuskripty. Poté si společně osladíme život v čokoládovně rodiny Hurtových. Vlastní tabulku oblíbené pochoutky z kakaových bobů si hezky od začátku připraví i Iveta. Pepa Maršál tentokrát vyrazí do Karlovarského kraje. Bude sekundovat při výrobě houslí v dílně otce a syna Pötzlových a pak si na statku Šimáčkových v Nebanicích dopřeje ten údajně nejkrásnější pohled na svět z koňského sedla.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie

ZEMĚ ŽIVITELKA 2019

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Výjimkou nebudeme ani my. Tenhle rok na Zemi Živitelce pro naše farmáře a hospodáře připravujeme veletrh praktických inovativních řešení pro malé a střední farmy a firmy podnikající v hospodářství.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Farma 4.0

ZPRAVODAJ Červenec 2019: DIGITALIZACE ZEMĚDĚLSTVÍ NEBO TRADIČNÍ PRODUKCE?

Vážení a milí čtenáři, léto je v plném proudu a zemědělci neví, kam dřív skočit. Ale my, co zemědělci nejsme, se na nejšikovnější z nich můžeme podívat v letním tv speciálu AMSP ČR a České televize „Toulavá kamera - Za rodinným stříbrem“, a to každý pátek v 18:25 h před Událostmi na ČT1 či v repríze hned v sobotu dopoledne. Zrovna v pátek 19. července jsme představili rodinnou farmu Zámečníkových „U Stromovouse“, kde Pepa Maršál pomáhal s přípravou kozího sýra. Farma získala i ocenění Regionální potravina za svůj Jesenický bochník. Jeho výroba je úplná věda, i proto se zakladatel farmy přihlásil na Vyšší odbornou školu potravinářskou v Kroměříži. Úspěch zaručila prvorepubliková tradice a jeho ruční zpracování. Klíčové je ovšem také kontrolní měření pH metrem během zrání, takže ke slovu přichází i digitalizace. Vítěznou chuť Jesenického bochníku ladil farmář celé 4 roky. Tak vida! Nenechme se zmást, že kdo nedigitalizuje, zahyne, ale berme vše selským rozumem! Přejeme Vám pěkné léto a na viděnou na Zemi živitelce 23. srpna, kdy před 1000 diváků oceníme všechny rodinné firmy ze seriálu na podiu v Pivovarské zahradě za přítomnosti protagonistky pořadu Ivety Toušlové! Eva Svobodová, MBA, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Farma 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

Řešení pro živnostníky a drobné podnikatele od Volkswagen Financial Services

Pronajmout si nový vůz značky ŠKODA lze i bez návštěvy obchodníka. Pro živnostníky a drobné podnikatele nabízí Volkswagen Financial Services řešení. Je jím produkt ŠKODA Bez starostí. Ten si můžete nyní sjednat i online z pohodlí kanceláře.

#Firma 4.0 #Průmysl 4.0

Toulavá kamera Za rodinným stříbrem – 2. díl, Středočeský a Moravskoslezský kraj

Ve druhém dílu našeho letního speciálu zavítají Iveta Toušlová a Pepa Maršál do krajů Středočeského a Moravskoslezského. Iveta se v Neveklově ve firmě manželů Richtrových dozví, co je nejtěžšího na výrobě porcelánových zásuvek a vypínačů a jeden takový si zkusí sama vytvořit a ozdobit. Poté se v Brodcích u Červinkových pustí do tvarování růžiček, které mají okvětní lístky z mýdlové hmoty. Pepa pro změnu vyrazí na severovýchod naší země, kde bude na rodinné farmě Zámečníkových pomáhat s přípravou kozího sýra. V Milíkově potom zjistí, co přivedlo manžele Bilkovy k odlévání umyvadel a dalších bytových doplňků z betonu. Dokáží z něj udělat i gramofon nebo reproduktory a dokonce také vany, prý jako jediní na světě.

#Aktivita RDP 2019 #Farma 4.0

Jak poznáte dobře naprogramovaný web?

Máte firemní web a rádi byste zjistili, zda nemá zbytečné technické nedostatky? Kvalitu programátorské práce nelze úplně jednoduše vyčíslit, navíc ji můžete posuzovat z více úhlů pohledu. Nejkratší cesta k rozeznání dobře naprogramovaného webu tedy vede přes jeho účel. Dobře naprogramovaný web totiž musí především umožnit plnění cílů, ke kterým byl stvořen. Jak postupovat s analýzou, i když třeba nemáte žádné programátorské znalosti?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitální výroba zdravotních pomůcek ve společnosti Invent Medical Group, s. r. o.

Invent Medical Group, s. r. o. je inovativní firma vyrábějící ortézy a protézy na míru pomocí technologie 3D tisku. Podnikání je založeno na digitalizaci výroby, znalostech z klinické medicíny a ze zpracování dat.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Řemeslo 4.0

Zařiďte svým zaměstnancům a zákazníkům Mobilní Czech POINT

Česká pošta představila na jaře letošního roku novinku, tzv. Mobilní Czech POINT, díky níž si mohou firmy či jiné organizace objednat asistované místo pro výkon veřejné správy přímo na své pracoviště. Svým zaměstnancům a zákazníkům tak umožní například zřízení datové schránky nebo získání ověřeného výstupu z různých informačních systémů veřejné správy bez nutnosti návštěvy pošt či obecních úřadů.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Obsahová strategie pro Facebook v 8 krocích

Firemní stránku na Facebooku dnes má kdekdo, zdaleka ne každý ale svůj profil spravuje efektivně. Postovat náhodné příspěvky nestačí, mnohem lepší je strategicky budovat značku a podporovat své byznysové cíle. Jak to ale udělat, když nemáte mnoho zkušeností s marketingem? Sestavte si jednoduchou obsahovou strategii pro Facebook podle 8krokového návodu Modrého ducha.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Farmáři a farmářky na FACEBOOKU

Farmaření patří k hodnotám moderního Česka. Farmy digitalizují svoji výrobu a využívají nových komunikačních nástrojů k získání nových zákazníků či k vzájemné podpoře.

#Články a případové studie #Farma 4.0

I dentální laboratoř jde digitalizovat. Jak to celé probíhá?

V dubnovém článku jsme vám popsali, co digitalizace obnáší a jaké rady máme do začátku. Tentokrát jsme šli více do hloubky a připravili jsme case study k projektu MyDentLab, na kterém můžete vidět celý vývoj tohoto projektu. Ten spojuje laboratoř s lékařem a tak urychluje celý proces předávání informací. Momentálně pracujeme už na třetí verzi této aplikace, kterou neustále zdokonalujeme.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

IoT ve službách zemědělství. Jak zajistit a ochránit úrodu pomocí technologií?

Internet věcí nabízí řešení pro různé oblasti. V oblasti zemědělství může mimo jiné napomoci k nárůstu a ochraně produkce. Technologie jsou využité pro dílčí oblasti – monitoring hydrometeorologických podmínek v rámci lokality, složení půdy, zásobení živinami, ochrana před škůdci a chorobami apod.

#Články a případové studie #Farma 4.0 #Služby 4.0

SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Kdo má vlastně tvořit jejich obsah?

Často v českých firmách narážíme na otázku, kdo má vlastně tvořit obsah sociálních sítí. První nás možná napadne samotný správce, tedy osoba, která dostala sociální sítě na starosti. Od ní se často očekává, že sama naplní obsah firemních stránek na sociálních sítích. Nicméně úplně tomu tak nemusí a možná ani nemá být.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Česká televize a AMSP ČR představují opět letní speciál Toulavá kamera Za rodinným stříbrem

V prvním díle našeho letního speciálu zavítá oblíbený tandem moderátorů Iveta Toušlová a Josef Maršál do krajů Libereckého a Plzeňského. V železnobrodském ateliéru u Olivových bude Iveta vyrábět originální skleněné šperky a v pražírně rodiny Pejškových v Křižanech u Liberce ochutná oblíbený nápoj, bez kterého si nedovedeme představit návštěvu u přátel ani pracovní jednání. Mimochodem, věděli jste, že konzumaci kávových bobů kdysi odkoukali lidé od zvířat? I to se při sledování pořadu dozvíte. Pepa potom vyrazí k Jenčíkům do Prádla, aby ochutnal nápoj s poněkud děsivým názvem - Ďábelský krvesaj. U Konradyů v Domažlicích zase vyzkouší „čertovské“ nástroje tamních dudáků. A nebude jen hrát, nýbrž přiloží také ruku k dílu při jejich výrobě.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Vzdělávání

Chytrý systém pro správu zavlažování s uplatněním nejen na zahradách

Snadné a efektivní vzdálené řízení zavlažování a kontrola nad spotřebou vody při zavlažování jsou charakteristickými potřebami dnešní doby spojené s proměnlivým počasím a probíhajícími obdobími sucha. Na tyto potřeby reaguje projekt Vivanto.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Chatboti a řešení Feedyou

Chatboti se stávají běžnou součástí firemní komunikace - interní i externí. Nabírají pracovníky, odpovídají klientům, řeší FAQs nebo prodávají a třeba i pomáhají.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Chceme-li mít efektivní průmysl, nesmíme plýtvat prostředky. Podnikatelé roku chtějí nakopnout české strojírenství

Pardubická rodinná firma JHV-ENGINEERING se zabývá vývojem a výrobou automatizovaných výrobních a montážních linek. Po získání celostátního ocenění EY Technologický Podnikatel Roku a vytvoření prvního robotického baru v Evropě se zamysleli nad tím, jak vylepšit průmysl v Česku. Nyní spouští novou divizi zaměřenou na efektivitu automatizace.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Zvyšte produktivitu organizace s digitálním pracovištěm

Digitální pracoviště je s námi všude, obklopuje nás. Můžeme ho kdykoli doslova zapnout či vypnout. Ať jsme v kanceláři, doma nebo třeba na pláži, na našem digitálním pracovišti vždy najdeme všechny programy a dokumenty, které potřebujeme ke své práci. Díky digitálnímu pracovišti je také jedno, zda si zapomeneme pracovní notebook v práci, protože nezbytný úkol pohodlně vyřešíme z osobního tabletu nebo dokonce telefonu. Zaměstnanci tak mohou být ve vlaku či doma stejně produktivní jako v kanceláři.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Přemýšlíte o průmyslu 4.0?

Před tím, než se do toho pustíte, musíte mít „uklizeno“ uvnitř svých kanceláří. Abyste mohli veškeré informace z vaší výroby správně zpracovávat, musíte na to mít připravené čisté a efektivní prostředí. Žijete ve věčném přeposílání e-mailů? Běžně vidíte na obrazovce svého počítače RE:, RE:, RE:? Pak je čas na Onesoft Connect. Vyzkoušejte zdarma náš produkt a mějte chod své kanceláře pod kontrolou. Úkoly, zápisy z jednání, poznámky…vše na jednom místě a spojené s tématy ke kterým se vážou. Hlídací psi, kteří vás upozorní na termíny údržby strojů, smluvní termíny apod. Pokud budete mít chod své kanceláře pod kontrolou, bude mnohem snažší přejít ve vaší výrobě na průmysl 4.0.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Digitální vzdělávání českých farmářů a lokálních producentů v rámci kurzu „Jak chytře na PRODEJ ZE DVORA“

Asociace v rámci svých rozsáhlých aktivit nezapomíná ani na české zemědělce a lokální producenty. Právě pro ně již řadu let provozuje platformu „…a teď česky!“, která si jako hlavní cíl klade jejich celkovou, koncepční a dlouhodobou podporu a všestranný rozvoj našeho krásného venkova.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Farma 4.0 #Vzdělávání

Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR, místopředseda vlády: Obchod projde v budoucnu zásadní změnou

Fungování obchodu v budoucnu změní především technologie a podle nového ministra průmyslu a obchodu a zároveň místopředsedy vlády ČR to budou změny zásadní. Jeho resort plánuje pro tyto změny připravit obchodníkům co nejlepší infrastrukturu a nastavit podmínky tak, aby se mohli soustředit na to hlavní – na obchod.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Virtuální realita přináší nové možnosti rozvoje a spolupráce na dálku firmám i jednotlivcům

V Českých Budějovicích vznikl před dvěma léty unikátní projekt Virtual Lab, který přináší unikátní propojení psychologie a virtuální reality do firem. Že se jedná o velmi efektivní, užitečné a dostupné řešení osobního rozvoje a spolupráce potvrdí desítky firemních zákazníků, státní správy či klientů z oblasti neziskových organizací či sociálních služeb.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Červen: PŘIPRAVUJEME SE NA FARMU 4.0

Vážení příznivci digitalizace, v letních měsících se posouváme od průmyslu k přírodě, k farmám a zemědělcům, tj. k lokálním producentům a bio-producentům. O dronech v zemědělství, robotickém dojení, satelitem řízených kombajnech či strojích s hnojivy samozřejmě už asi slyšel nebo četl kde kdo, ale už jste slyšeli o textujícím dobytku, žvejkometru, chytrých včelínech nebo chytrých kurnících?

#Farma 4.0 #Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Zpravodaj RDP 2019

Firemní vizuální styl v digitální době

Říká se, že u státnic nebo u maturity vám pomůže, když přijdete opravdu dobře oblečeni. Také firmy a organizace komunikují svým zevnějškem. Mají reklamní materiály a různé dárkové předměty, budovy a pobočky, produkty a katalogy, weby a e-maily, auta, vizitky, dokumenty… Úprava všech těchto věcí dává o společnosti výpověď, kterou vnímají její zákazníci, partneři, investoři a zaměstnanci. Pokud je vizuální reprezentace na vysoké úrovni, pak organizace vysílá nepřímý signál o tom, že i ostatní části fungují kvalitně. Ke slovu se proto dostává jednotný vizuální styl, který můžeme chápat jako soubor designových pravidel pro všechny viditelné výstupy, jimiž se společnost prezentuje.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Jak napsat předmět e-mailu. Detailní průvodce, který nebudete chtít, aby četla vaše konkurence.

Jedna z klíčových věcí při rozesílání e-mailů je docílit toho, aby příjemce vašeho e-mailu tento e-mail otevřel a přečetl. Předmět vašeho e-mailu je jedna z prvních věcí, kterou si příjemce zprávy přečte. Pokud se vám podaří vytvořit takový předmět e-mailu, který přiměje adresáta tento váš e-mail otevřít a přečíst, máte vyhráno. Vaši zákazníci dostávají mnoho e-mailů každý den. Mnoho z těchto e-mailů vůbec neotevřou a rovnou je vymažou. Důvod může být takový, že daný e-mail obsahuje pochybný předmět, který vypadá jako spam (nevyžádaný e-mail), snaží se hned něco prodat nebo působí jako nátlak, je nezajímavý nebo nudný. Vaším prvním úkolem je tedy vytvořit takový předmět e-mailu, kterým docílíte toho, že adresát váš e-mail okamžitě po jeho obdržení nevymaže.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Přehled o celé farmě z vašeho obýváku

To nabízí technologie IoT neboli Internet věcí. Od hlídání odlehlých ploch, objektů, zvířat až po plodiny na poli. IoT je označení pro síť fyzických zařízení, které mezi s sebou vzájemně komunikují. V praxi to může znamenat například propojení lokální meteostanice, která měří vlhkost a PH půdy se zavlažovacím systémem. Na základě naměřených hodnot řekne meteostanice zavlažovacímu systému, ať například více zalévá. Škála využití je ale téměř nekonečná.

#Články a případové studie #Farma 4.0

Průzkum ŘEMESLO 4.0

Praha, 13. února 2019. Ačkoliv nové technologie využívají více jak dvě třetiny podnikatelů, nejmenší živnostníci a řemeslníci si cestu k digitálním nástrojům zatím nenašli a neřeší ani kybernetickou bezpečnost. Selhávají i střední odborné školy, které nedokáží žáky na digitalizaci dostatečně připravit. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) přináší výsledky nezávislého průzkumu k prvnímu tématu Roku digitálního podnikání 2019 – Řemeslu 4.0.

#Aktivita RDP 2019 #Vzdělávání #Řemeslo 4.0 #Průzkumy a analýzy

Průzkum: OBCHOD A RETAIL 4.0

Praha, 24. dubna 2019. Tři ze čtyř obchodníků si dokážou něco spojit s pojmem chytrá prodejna. Elektronické platební metody a online marketing vedou v užívání moderních technologií v segmentu maloobchodu. Prodejci chápou, že bez přizpůsobení svých webových stránek chytrým telefonům a bez profilů na sociálních sítích nemohou dlouhodobě uspět. Digitalizace jejich podnikání bude zcela jednoznačně hlavním trendem v příštích letech. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), který koresponduje s analýzou maloobchodu zpracovanou týmem AMSP ČR. Podklady byly zveřejněny v předvečer velké konference k digitalizaci maloobchodu, kterou AMSP ČR organizuje jako jednu z hlavních akcí Roku digitálního podnikání 2019 dne 25. dubna 2019 v Praze.

#Aktivita RDP 2019 #Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání #Průzkumy a analýzy

Průzkum: SLUŽBY 4.0

Praha, 29. května 2019. Šest z deseti podnikatelů ve službách si dokáže něco konkrétního spojit s pojmem chytrá služba. Nejčastěji zmiňují ulehčení práce a komunikace. Mezi nejvyužívanější moderní technologie patří online rezervace, online objednávky, sociální média nebo cloudové služby. Téměř polovina subjektů má profil na sociálních sítích, které využívají na propagaci, akvizici a komunikaci. Pouze pětina poptávek zatím přichází prostřednictvím internetu. Jako nejdůležitější cílovou skupinu za 5 let vnímají podnikatelské subjekty ve službách firemní zákazníky, mladé lidi do 25 let a seniory. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) k tématu digitalizace služeb, které je jedním ze šesti hlavních témat AMSP ČR v rámci Roku digitálního podnikání 2019. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v návaznosti na téma digitalizace služeb propagované asociací v rámci kongresu HOREKA 112 dne 28. května 2019 v Čestlicích.

#Aktivita RDP 2019 #Služby 4.0 #Vzdělávání #Průzkumy a analýzy

Průzkum: PRŮMYSL 4.0

Praha, 18. června 2019. Pouhých 10 % malých a středních podniků (MSP) má plně automatizovanou výrobní linku. Čtvrtina firem plánuje do 5 let robotizovat výrobu, ale největší brzdou pro jejich digitalizaci se stává nedostatečně kvalifikovaná pracovní síla. Do automatizace a robotizace zatím investuje jen 22 % malých a středních firem. Tyto výsledky přináší průzkum agentury IPSOS pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) k tématu digitalizace průmyslu, které je jedním ze šesti hlavních témat AMSP ČR v rámci Roku digitálního podnikání 2019. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v návaznosti na téma digitalizace průmyslu v rámci konference dne 18. června 2019 v Praze.

#Aktivita RDP 2019 #Průmysl 4.0 #Vzdělávání #Průzkumy a analýzy

Hledáte nové a levné způsoby, jak o sobě dát vědět? Zaměřte se na krátká videa

Podle výzkumů uživatelé Facebooku stráví 5x více času sledováním videí než prohlížením statických obrázků. 75 % toku mobilních dat do roku 2020 bude právě přes video.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

HLAVNÍ KONFERENCE: VYPLATÍ SE MALÝM A STŘEDNÍM PODNIKŮM DIGITALIZOVAT VÝROBU?

Dne 18. 6. 2019 se od 8:00 do 16:00 hod. uskutečnila naše další hlavní konference (jedna ze šesti), nyní k tématu průmysl 4.0. Konference byla organizovaná v nových prostorách společnosti Deloitte.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Průmysl 4.0

Webové stránky průmyslových firem – nejlepší obchodní zástupce

Naprostá většina průmyslových firem má své firemní webové stránky. Odpovídají ale tyto stránky všem požadavkům digitalizace v době průmyslu 4.0? V době hyperkonkurenčního prostředí už nestačí mít webové stránky se základní firemní prezentací. Dnešní stránky musí fungovat jako váš nejlepší obchodní zástupce a generovat vám nové poptávky v režimu 24/7/365. Přesvědčil se o tom i náš klient, který se již řadu let pohybuje v oblasti průmyslové automatizace. Změna stránek z běžné firemní prezentace na stránky výkonnostní mu přinesla o 280 % více poptávek měsíčně.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0 #Služby 4.0

Druhá vlna Průmyslu 4.0

Velkou šancí pro rozběh digitální transformace ve firmách je v současné době probíhající generační výměna, při které ve firmách odcházejí z exekutivních pozic po cca 25 letech jejich zakladatelé. Jejich mladší kolegové a nástupci disponují podstatně vyšším stupněm digitální gramotnosti a v nástupu nových technologií nevidí hrozbu, ale velkou příležitost.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ Květen: VYPLATÍ SE MALÝM A STŘEDNÍM PODNIKŮM DIGITALIZOVAT VÝROBU?

Všichni mluví o digitalizaci, Průmyslu 4.0, umělé inteligenci apod. Možná, že budete překvapeni, ale myslím, že otázka „Vyplatí se malým a středním podnikům digitalizovat výrobu“ je i v dnešní době oprávněná. A právě tímto tématem se bude zabývat konference, kterou pořádá AMSP ČR dne 18. června 2019 v prostorech společnosti Deloitte v Praze.

#Aktivita RDP 2019 #Průmysl 4.0 #Zpravodaj RDP 2019

DIGITALIZACE SLUŽEB V RÁMCI KONGRESU HOREKA 112

Dne 28. 5. 2019 se uskutečnila naše další hlavní konference (jedna ze šesti) k tématu: Služby 4.0. Konference je organizovaná ve spolupráci s HOREKA 112 v Aquapalace Čestlice.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Konference #Služby 4.0

Jak vytvořit úspěšnou značku v 9 krocích

Jak zajistit, aby vaše podnikání fungovalo jako silný brand digitální doby? Marketér Marty Neumeier převrací v knize The Brand Flip staré formáty na nové. Už to není tak, že firma tvoří značku, která přitahuje zákazníky, a ti pak podporují firmu. V novém modelu firma vytváří zákazníky, kteří si svou značku budují sami. Schema více respektuje současné nastavení společnosti – lidé už nechtějí vlastnit věci, ale sbírat zážitky. Jsou více propojení přes sociální sítě a ke značce, kterou si sami tvoří, jsou coby zákazníci loajálnější. Nákupem se přidávají k ostatním fanouškům, a v rámci svého „kmene“ se cítí bezpečně.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Topíte.cz digitalizuje řemeslo

Jako první v České republice společnost Topíte.cz kombinuje poctivou řemeslnou práci a moderní digitální technologie. Přečtěte si následující článek o dvou unikátních nástrojích, které Topíte.cz připravilo svým klientům.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

Jak malá česká firma využila sociální síť Facebook ke svým kampaním

V aktuálním čísle Trade News jsme vás seznámili s tím, na co byste měli myslet při měření efektivity marketingu (nejen) online. Správně zvolené marketingové metriky mohou významně ovlivnit úspěch a finanční efektivitu vašich kampaní. Nejlépe ovšem fungují příklady z praxe. Zeptali jsme se tedy jedné malé české firmy, jak na to: „Nejcennější metrikou, kterou měříme, jsou tržby a ROI. Sociální média nejsou žádnou výjimkou, účelem každé kampaně je především přinést konverze. Ostatní metriky považuji spíše za bonus,” říká Štěpán Zub, marketingový ředitel firmy Mixit, jehož müsli je oblíbené nejen v Česku, ale například i v Polsku a na Slovensku.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

VŠE o chytrých regálech s reklamními video rámečky a digitálními cenovkami

Chytré technologie jakoby mávnutím proutku mění svět kolem nás. Obvykle vítáme ty z nich, které jsou uživatelsky příjemné a jednoduché na ovládání. Nadšeně pak vítáme technologické vychytávky, které nás pobaví či dokáží ušetřit naši peněženku.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Soutěž o nejlepší výrobkovou či technologickou inovaci

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Vláda České republiky spolu s obecně prospěšnou společností Česká Hlava vyhlašují v rámci již 18. ročníku stejnojmenného projektu soutěž o nejlepší výrobkovou či technologickou inovaci realizovanou českými, ale i zahraničními podniky na území České republiky – cenu Industrie. Jde o nejvyšší české ocenění pro firmu za inovaci.

#Aktivita RDP 2019 #Průmysl 4.0

Co jsme tenhle měsíc vyzkoušeli digitálního v AMSP ČR?

Již po druhé jste měli možnost u nás vyzkoušet rychlé odbavení při registraci, dokonce odbavení na objednávku. Na konferencí k obchodu a retailu 4.0 v Makro Akademii jsme opět spolupracovali s firmou Entrydo, která se spolehlivě postarala o Vaše pohodlné odbavení bez čekání. Vše fungovalo v klidu, bez problémů a okamžitě. A to nás prostě baví!

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Marketingový plán: co musíte udělat před spuštěním první on-line reklamy

On-line reklama by měla stát až na vrcholu pyramidy, jejíž základ tvoří alespoň stručný byznys plán. Nosným stavebním prvkem je pak marketingový plán, který by měl zohledňovat co nejvíc faktorů potřebných k vlastnímu nastavení propagace. Trochu větším hazardem s rozpočtem na reklamu je, pokud ji naopak opřete jen o pilíře nahodilých domněnek.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Marketing a HR na sociálních sítích: Jak to jde dohromady?

V praxi se často setkáváme s tím, že firmy mají aktivní stránky na sociálních sítích, ale využívají je pouze ke klasickému marketingu, tedy k oslovování potenciálních zákazníků. Ve chvíli, kdy se společnost rozhodne, že tu začne budovat i HR marketing (personální marketing) a značku zaměstnavatele, vzniká nezřídka neochota marketingového oddělení s touto komunikací vůbec začít.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

ZPRAVODAJ Duben 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA SLUŽBY 4.0

28. května nás čeká třetí ze šesti stěžejních akcí Roku digitálního podnikání 2019 – Služby 4.0 neboli digitalizace služeb v rámci kongresu HOREKA 112 v Aquapalace Čestlice. Rádi bychom Vás na tuto mimořádnou akci s účastí více jak 500 osob pozvali. Které cílové skupiny zákazníků budou konkrétně pro Vás v budoucnu klíčové? Budou to senioři, malé děti nebo domácí mazlíčci? Jak a kde Vaši zákazníci vyhledávají služby a jaký je trend budoucnosti? Co zákazníci očekávají od hotelů a restaurací? Mění se Vaše nabídka o krok napřed oproti požadavkům a očekáváním zákazníka? Jste připraveni? Jediné, co je jisté, je změna, a to směrem k digitalizaci. Přijďte se 28. května dozvědět něco nového. Buďte o krok napřed! Eva Svobodová, MBA, generální ředitelka AMSP ČR.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie #Služby 4.0 #Vzdělávání #Zpravodaj RDP 2019

8 klíčových důvodů, proč začít s e-mail marketingem

8 klíčových důvodů proč začít s e-mail marketingem přináší celou řadu zajímavých srovnání a výsledků průzkumů. Zjistíte, proč má i dnes e-mail své nenahraditelné místo mezi online nástroji a proč e-mail marketing funguje.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0 #Vzdělávání

Jak na newsletter aneb tři klíče k úspěchu

E-mail si navzdory všemu stále drží své místo mezi nejčastěji používanými marketingovými nástroji a díky jeho efektivitě volí tuto formu komunikace stále více firem. Stejně jako další marketingové nástroje má i zasílání hromadných e-mailů nebo newsletterů svá pravidla. Pokud se dodržují, funguje to skvěle. Pokud ne, z hromadných e-mailů se stanou obtěžující zprávy, které nikdo nečte. Článek Jak na newsletter aneb tři klíče k úspěchu obsahuje odpovědi na otázky jako: Co z toho budu mít? Proč by mě to mělo zajímat? Kdo jsou ti správní lidé pro můj newsletter? Akce! Sleva! Akce! Sleva! Proč to nefunguje?

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Firma 4.0

Digitalizace se dotýká všech odvětví. I služby na ni musí reagovat.

Jan Ševčík, rozhovor: Jan Ševčík je zakladatelem brněnské firmy SNADNEE, která od klasického vývoje přešla až k návrhu digitalizace celých firem. Takto se jim podařilo zlepšit ziskovost mnoha firem i celých odvětví. Proč na digitalizaci není nikdy pozdě a jak z ní vytěžit maximum, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

#Články a případové studie #Služby 4.0

Představujeme myFox - chytrou aplikaci pro salony a služby

Nikoho asi nepřekvapí, že trendem dnešní doby je stále větší digitalizace služeb. Téměř vše je dnes nějakým způsobem „online“, většina lidí denně používá chytré telefony, mají své profily na sociálních sítích, nakupují v e-shopech a běžně používají k práci internet.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

HLAVNÍ KONFERENCE: DIGITALIZACE MALOOBCHODU A JAK CHYTŘE NA NI

Dne 25. 4. 2019 se od 12:30 do 20:00 hod. uskutečnila naše další hlavní konference (jedna ze šesti) k tématu: Obchod a retail 4.0 s názvem DIGITALIZACE MALOOBCHODU A JAK CHYTŘE NA NI. Konference byla organizovaná ve spolupráci s MAKRO ČR v prostorách MAKRO Akademie v Praze Stodůlkách.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Konference #Obchod a retail 4.0

Jak díky správné prezentaci na sociálních sítích přilákat ty pravé kolegy?

Pokud chcete přilákat do firmy loajální pracovníky, kterým rozhodně není jedno, pro jakou firmu budou pracovat (my jim říkáme „srdcaři“), je naprosto klíčové jasně a srozumitelně komunikovat, jakým směrem se jako firma ubíráte a co je přidanou hodnotou vašich produktů a služeb.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Nenechte si ujet vlak. Podívejte se, co může umět digitální firma

Co je to vlastně digitální firma a jaké funkce může obsahovat? Vybrali jsme šest funkcí, které po nás nejčastěji naši zákazníci chtějí. Díky těmto funkcím, jsme schopni firmám ušetřit až několik dní práce za měsíc. Detailní statistiky a jednoduché ovládání jsou samozřejmostí každého systému.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Školy, akční plánování a digitální kompetence

Digitální kompetence jsou jednou z oblastí krajského akčního plánování – projektu, jehož cílem je posílit strategické řízení ve vzdělávání na úrovni krajů, středních a vyšších odborných škol. Dalším významným cílem tohoto projektu je sladit nejdůležitější témata vzdělávání pro 21. století, podporovaná vzdělávací politikou ČR, s politikou krajskou a s rozvojovými vzdělávacími plány škol. (K dalším tematickým oblastem patří například odborné vzdělávání a spolupráce škol s firmami, rozvoj polytechnického vzdělávání, podpora podnikavosti, rozvoj kariérového poradenství, výuka cizích jazyků).

#Články a případové studie #Vzdělávání

Jak na Cloudové řešení Vašich financí

Jste-li často na cestách a potřebujete mít ve svém telefonu, tabletu či notebooku k dispozici data o výkonnosti, ziskovosti Vaší společnosti, výši pohledávek, hodnotě skladu? Potřebujete efektivně importovat a schvalovat přijaté faktury a tyto dokumenty bezpečně archivovat bez strachu z jejich nedostupnosti, znehodnocení či dokonce ztráty? Odpovíte-li si kladně na některou z výše uvedených otázek, je na čase přemýšlet o zabezpečeném cloudovém řešení Vašeho účetnictví, které Vám umožní věnovat více času hlavním podnikatelským aktivitám a méně času administrativě spojené s firemním účetnictvím.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Špióni v akci – jak je useknout před branami vaší firmy

Díky aféře s podezřením na možné zneužití technologií Huawei pro špionážní účely se mnoho tuzemských podniků a organizací začalo ptát, zda vůbec existuje před podobnými hrozbami ochrana. V tomto příspěvku představíme možné přístupy počínaje používáním otevřeného hardware a software až po řešení na úrovni zájmových nebo mezinárodních organizací. Jako první krok je však třeba učinit základní kategorizaci informací (informačních aktiv), vydefinovat si množiny těch nejcitlivějších a na jejich ochranu se zaměřit primárně.

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Co dává webu smysl?

Některé věci se dělají jenom pro radost a zábavu. Firemní internetové stránky mezi ně však nepatří. I když vás práce na nich může bavit, smyslem jejich tvorby a existence je především plnění cílů souvisejících s dalšími aktivitami společnosti. Stanovení cíle tak musí být prvním bodem při navrhování nového webu a stálým kritériem při schvalování a provádění jakýchkoliv změn. V případě firemních stránek nejčastěji souvisí s marketingovou a obchodní činností společnosti. Jak přesně mají správně stanovené cíle vypadat?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitální transformace Retailu

Vzhledem k rychle rostoucímu podílu online prodeje všeho zboží se neustále zvyšuje tlak na klasické kamenné řetězce. Zákazníci si velmi rychle zvykají na služby, které jim nabízí prodejci na internetu. Ať už se jedná o personalizovanou nabídku nebo doručení do dvou hodin až ke dveřím. Kamenné řetězce se na to snaží reagovat nabídkou svých služeb na internetu. Tyto služby jsou ale většinou svými procesy odděleny od těch, které řetězce po dlouhé roky ladili téměř k dokonalosti v offlinu. Díky tomu retailerům narůstají náklady na provozování služeb na internetu a tyto aktivity jsou ztrátové.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0

Přínosy bezhotovostních plateb

Elektronické platby poskytují maloobchodním prodejcům, neziskovým organizacím, vládám, spotřebitelům i dalším uživatelům finančních služeb významnou přidanou hodnotu, zejména ve srovnání s tradičními platebními metodami. Hotovost je při prodeji a nákupu rychle nahrazována prostředky elektronickými, což s sebou nese i zásadní změnu v tom, kde, zač a jakým způsobem spotřebitelé utrácejí.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0

Můj obchod – Partner pro Vaše podnikání

Můj obchod je maloobchodní síť s více než 500 obchody po celé České republice. S tímto počtem se řadí mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu. Tyto obchody zásobuje a sdružuje pod společnou značkou velkoobchod Makro. Mezi hlavní výhody této aliance patří: poradenství a péče obchodního zástupce; motivační bonusový program + zpětné bonusy; 2 krát měsíčně akční leták a jeho distribuce do spádových oblastí Vaší prodejny; snížená nákupní cena v letáku; možnost objednávání zboží elektronicky přes M – objednávku; cenově výhodné řešení akceptace platebních karet, aplikaci na vytváření cenovek.

#Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

Rozhovor s Žil Vostalovou na téma digitální móda

Žil je absolventkou Fakulty humanitních věd Univerzity Karlovy a Amsterdam Fashion Institututu (AMFI), kde vystudovala obor Fashion & Design. V roce 2015 prošla šestiměsíční stáží ve střihačském ateliéru návrháře Husseina Chalayana v Londýně. V lednu otevřela, společně s kolegy 1. Phygital Fashion Hub v Praze s názvem OFFORM3D, který má propojovat digitalizaci s fyzickou tvorbou oděvu. Tématem její diplomové práce v roce 2016 byla dekonstrukce saka a jeho následná rekonstrukce do podoby no-waste střihu, ze kterého byly různou kombinací vyhotoveny všechny modely z kolekce. Ve finální formě propojila fyzikou kolekci s digitálními návrhy do alternativní formy prezentace, a tak ustoupila od klasického schématu módní přehlídky. Do procesu své tvorby zahrnuje digitální modelování, 3D tisk a práci s bodyscannerem a úpravu avatarů, nazývá ho PhyGital modus operandi. Tato metoda má zkoumat napětí mezi hmatatelným (fyzickým) světem módy a digitální verzí oděvu, odhalit jejich možnosti a prakticky vystavit proces navrhování větší transparentnosti. V minulosti spolupracovala se švédským výrobcem snowboardového oblečení Ridestore, pro kterého konstruovala 3D modely zimních bund, dále například s Multiple Identities, Live Sweaters a kolaborace HFCN s Hanou Frišonsovou a Creative Nights. Je součástí týmu “The Fabricant” a “Ensemble de Solution”, které vyvíjí aplikace pro Microsoft HoloLens. Svoji práci vystavovala v rámci Amsterdam Fashion Weeku, Dutch Design Weeku v Eidhovenu Avantexu v Paříži a FashionTech Days v Roubaix. V nedávné době prezentovala na Designbloku’18 projekt Transformerjacket s kolegyní Helenou Todd zaměřený na upcycling a na Mercedes Benz Prague Fashion Weeku’19 v rámci výzvy Vodafone #jetovtobě výstavu Audire Fluctus zaměřenou na smart textile v kolaboraci s umělcem Kryštofem Brůhou a Ivou Burkertovou z Odivi.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0

Firma budoucnosti – měli jsme nabito

Dne 20. 3. 2019 od 13 h jsme na veletrhu AMPER v Brně organizovali přednášku „Firma budoucnosti“, kde pan Ondřej Zukal z partnerské společnosti Digiskills.cz na praktických ukázkách předvedl, jaké technologie vám dokážou zjednodušit život, ušetřit čas, náklady nebo přinést nový byznys, jaké jsou ty nejlepší aplikace, které vám usnadní práci, jak svůj chytrý telefon využít naplno a nastavit tak, aby vám opravdu sloužil a pomáhal, a jaké sociální sítě jsou vhodné zrovna pro vaši firmu, jak je využívat nebo jaké jsou úspěšné firmy či jednotlivci, kteří tyto sítě dobře využívají v oblasti B2B.

#Akce #Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0

Prohlídka moderního výrobního závodu ABB s. r. o.

Využili jsme nabídky našeho generálního partnera, společnosti ABB, spojit náš seminář na veletrhu AMPER s dopolední komentovanou prohlídkou brněnského výrobního závodu ABB. Ta se uskutečnila ve středu 20. 3. od 9:00 h, kdy zástupci 21přihlášených firem měli možnost vidět výrobu přístrojových transformátorů, senzorů a vzduchem izolovaných rozvaděčů vysokého napětí. V tomto závodě ABB využívá nejmodernějších inovací a pokročilé techniky, která umožňuje vyrábět efektivně a uvést výrobky na trh v co nejkratším čase.

#Průmysl 4.0 #Aktivita RDP 2019 #Akce

ZPRAVODAJ Březen 2019: DIGITALIZACE MALOOBCHODU A JAK CHYTŘE NA NI

25. dubna nás čeká druhá stěžejní akce Roku digitálního podnikání 2019 – konference k digitalizaci maloobchodu. Pokud přijdete, dozvíte se mimo jiné, kdy zákazník nejvíce důvěřuje firmě, čím je Čech šokován při vyřizování reklamací, co předčí zákazníkovo očekávání a co ho naopak maximálně od nákupu odradí, zda chce být šedou myší v davu nakupujících či preferuje něco jiného a co z nákupu v něm zůstává nejdéle tak, aby se k Vám opět vrátil pro další nákupy. Zkoušeli jste někdy postavit Vašeho zaměstnance do role Vašeho zákazníka? Jaká by byla zpětná vazba? Věřte, že reputace je nový fenomén. Kdyby vám někdo na dveře obchodu nastříkal nápis „Tady šidí“, co byste udělali? Nejde o to, kdo to napsal, ale že to vidí ostatní. Doporučuje se rozhodně naslouchat, měřit a analyzovat a každopádně reagovat. Přijďte a uvidíte, že nebudete litovat.

#Zpravodaj RDP 2019 #Aktivita RDP 2019 #Obchod a retail 4.0 #Vzdělávání

6 kroků, jak vytvořit dotazník

Tento podrobný a praktický návod vás seznámí s tím, jak vytvořit dotazník. Ať už začínáte a tvoříte dotazník poprvé nebo již máte něco za sebou, v tomto článku najdete mnoho užitečných a cenných rad, jak vytvořit dotazník tak, že ho lidé budou chtít vyplňovat a přinese vám to hlavní – odpovědi na otázky, které vám pomohou více a častěji prodávat.

#Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Firma 4.0 #Služby 4.0

Jak na digitální řemeslo s Topíte.cz

Jsme žhaví pro to, abychom dělali věci lépe než ostatní!

Cenová nabídka on-line na internetu během několik vteřin. Vše hned a v očekávané kvalitě. Služby srovnatelné s nákupy elektroniky v e-shopech. Kalendář pro servisní práce online. To vše je Topíte.cz – představujeme Vám startup založený na začátku roku 2018 jako revoluční a inovativní nástroj k zásadnímu zkvalitnění velmi neuspokojivé situace v oboru topenářství v České republice. Vlastní zkušenosti a reakce okolí motivovaly zakladatele vybudovat tuto začínající společnost, která za pomoci digitálních technologií a inovativního přístupu pomůže všem majitelům nemovitostí ke snadnému a rychlému přístupu k řešení jejich potřeb.

#Články a případové studie #Řemeslo 4.0

DIGITÁLNÍ FRONTY - Představení technologie

Najdeme vůbec někoho s oblibou čekat ve frontách? Fronty jsou v naší netrpělivé společnosti čím dál větší problém. Umí zkazit první dojem, úplně odradit zákazníka či jej dohnat až ke sdílení “hejtů” na sociálních sítích. Nemluvě o bezpečnostním riziku na velkých akcích, kde jsou návštěvníci čekající před vstupem prakticky nechráněni. A právě vizi rušení čekání ve frontách v Entry.do naplňujeme pomocí naší nejnovější technologie digitálních front a prémiového odbavení. Díky Entry.do svým zákazníkům umožníte objednat si čas, kdy chtějí být odbaveni. Kapacita se vám v reálném čase upravuje dle potřeby a zákazníka automatizovaně pozvete na správný čas a místo. Navíc si tímto můžete dokonce zvýšit příjmy. Vše jednoduše a bez nutnosti velkých investic a změn.

#Články a případové studie #Služby 4.0

Projekt DigitaliseSME

Jste malá a střední firma a máte zájem zvýšit úroveň své digitální zralosti? Pak by Vás zajímat mohl projekt DigitaliseSME, jehož cílem je uskutečňovat v průběhu letošního roku sérii zahraničních výměnných pobytů expertů na digitalizaci.

#Služby 4.0 #Články a případové studie

Bez sociálních sítí to v náboru už nepůjde. Vážně!

Když se podíváme kolem sebe, je jasné, že sociální sítě hýbou světem. Můžeme to pozorovat v našem běžném životě, spousta aktivit a informací o dění kolem nás se odehrává právě tam. Ano, kvalita těchto informací je mnohdy diskutabilní, ale tak to chodí asi úplně ve všem. Co víme ale jistě, je, že sílu sociálních sítí nelze popřít a to ani v oblasti výběru zaměstnanců.

#Firma 4.0 #Články a případové studie #Služby 4.0

Oblast digitalizace v rámci projektu Erasmus Partnership

Mezinárodní projekt Erasmus Partnership (2017 – 2019) je pod akronymem CHEDTEB. Výsledky projektu budou prezentovány na 17. Mezinárodní vědecké konferenci Fakulty podnikatelské Vysokého učení technického v Brně. Konference “Perspectives of Business and Entrepreneurship Development in Digital Transformation of Corporate Business“ proběhne 30. 4. 2019 na Kolejní 2906/4 v Brně. Cílem je vytvořit platformu pro diskusi akademiků i praktiků na téma digitalizace.

#Články a případové studie

Elektromobilita na Akademii řemesel v Praze – SŠT

Průmyslová revoluce 4.0 přichází i do silniční dopravy s revolučními technologiemi, jejichž vývoj prudce mění nejen konstrukční prvky automobilů, ale i zásadně druh jejich pohonu. Silniční vozidla bude v nejbližší době tvořit hlavně elektronika, asistenční systémy, komunikační technologie, částečně či plně autonomní řízení, hybridní a plně elektrické systémy pohonu. Tyto změny vyžadují skokové inovace výuky v obsahu učiva oborů Autoelektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel, Autotronik a více.

#Průmysl 4.0 #Články a případové studie

Jak pomáhá FACEBOOK malým firmám

Majitelé malých a středních firem jsou naši přátelé, rodinní příslušníci či sousedi. Lokální firmy vytvářejí všude na světě 60 % nových pracovních míst. Facebook pomáhá malým firmám např. v hledání nových zaměstnanců a upevňování komunit. 2/3 malých firem s profilem na Facebooku říká, že se jim díky platformě zvedly tržby, a 57 % malých firem díky Facebooku zaměstnalo více lidí. Jen několik let zpět se lidé setkávali s místními firmami pouze fyzicky v jejich provozovnách. Dnes je víc než 1.6 miliard lidí na Facebooku propojeno s malými firmami. Dvě třetiny lidí na Facebooku navštíví stránku lokální firmy nebo událost v jejich lokalitě aspoň jednou týdně. Přes 1.2 miliardy uživatelů Facebooku je navíc propojeno s firmou v jiné zemi, což zásadně usnadňuje přeshraniční obchod. Jak nejlépe využít tento potenciál?

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Služby 4.0

Investice do digitalizace nemusí být takovou finanční zátěží!

Zavádět prvky digitalizace a disponovat tak technologiemi, které vzájemně komunikují a vytváří ucelený systém, je v dnešní době nejen přínosné, ale pro mnoho firem i nezbytné. Posun na vyšší úroveň digitální transformace se ale pojí se značnou investicí. Existuje však možnost, jak si požadované technologie pořídit, aniž by došlo k dlouhodobé finanční zátěži společnosti. Ministerstvo průmyslu a obchodu do 13.6.2019 přijímá žádosti o dotaci v programu Technologie. Dotaci ve výši 1–10 mil. Kč mohou získat podniky, které mají alespoň 3 uzavřená účetní období, a to jak podniky, které v této oblasti dosáhly pouze základní úrovně, tak i podniky, které již disponují nástroji Průmyslu 4.0 a chtějí se posunout na co nejvyšší úroveň digitální transformace. Z dotace lze hradit náklady na stroje, zařízení, technologie, hardwarové vybavení, patentové licence, SW, data či databáze.

#Služby 4.0 #Články a případové studie #Průmysl 4.0

České hry dobývají svět! Bohužel bez zájmu státu

14. 3. 2019 se v sídle SCS Software uskutečnila snídaně spojená s prezentací nové studie, kterou zadala čerstvě vzniklá Asociace českých herních vývojářů. Výsledky tohoto průzkumu oscilují mezi potvrzením stereotypních hypotéz a opravdu zajímavými čísly. Mezi ty první počítáme zejména fakta, že v ČR jsou v řadách zaměstnanců převážně mladí muži apod., nicméně stěžejní bod celé studie leží jinde. Herní průmyslu se v tomto světle ukazuje jako tržní segment schopný generovat velice zajímavá obratová čísla, a to bez prakticky jakékoliv finanční podpory ze strany státu, kterou má například příbuzný filmový průmysl více než zajímavou. Toto vytváří ztíženou situaci zejména proto, že v sousedních zemích ke státní podpoře tohoto segmentu dochází, a tak se trhy, které začínají na stejné pomyslné výchozí pozici, dostávají do výhody proto, že, slovy Dana Vávry kreativního ředitele studia Warhorse, je někdo tlačí zezadu.

#Články a případové studie #Firma 4.0

Webové stránky = váš nejlepší prodejce

Webové stránky má dnes každá firma, která chce růst. Ovšem mít stránky samo o sobě nestačí. Je potřeba na ně jednak stabilně přivádět návštěvníky, jednak tyto návštěvníky měnit na spokojené zákazníky a následně s nimi dále pracovat a vést je k opakovaným nákupům. Naštěstí žijeme v době, kdy nám moderní digitální technologie tohle všechno umožňují a firemní web se tak snadno přemění na vašeho nejlepšího prodejce, který bude generovat nové obchodní příležitosti takřka na autopilota 24/7/365. Tyto nástroje navíc dokážou firmě pomoci zautomatizovat celý prodejní proces – od přivádění nových zákazníků až po následné poprodejní aktivity.

#Firma 4.0 #Služby 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

Digitální podnik budoucnosti

Budování digitálního podniku příští generace není o technologiích, ale o změně. A není to otázka jestli, nýbrž kdy a jak. Digitální transformace totiž není o slovu digitální. Digitální ekonomika je primárně zaměřena na uspokojování zákaznických potřeb ve výrazně širším a zásadně jiném kontextu než dříve, a to díky novým exponenciálním technologiím. Stejně jako kdysi dinosauři nevymřeli jen kvůli pádu asteroidu a příčinou bylo více faktorů, tak i v dnešní transformující se ekonomice je faktorů úspěchu či neúspěchu více, jedno začíná být zjevné. Firemním dinosaurům uštědří digitální ekonomika poslední ránu z milosti. Klíčovou otázkou tedy je, kdo je můj zákazník a v čem je má klíčová dovednost?

#Služby 4.0 #Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

OneSoft Connect přichází s novou evidencí pro správu firemního majetku

Aplikace OneSoft Connect, která se s úspěchem používá pro celou řadu řešení, jakou jsou provozní personální evidence, evidence zákazníků, zakázek, smluv přichází s novými šablonami evidencí. Mezi nově instalované šablony přidáváme jednoduchou správu telefonů, počítačů, vozového parku, klíčů, hesel a mnoho dalšího v jednoduché evidenci "Majetek".

#Firma 4.0 #Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Firemní systém na míru je dnes důležitější než know-how

Stále častěji za mnou chodí majitelé firem, kteří chtějí předat firmu mladší generaci nebo firemní know-how převést ze své hlavy do softwarového systému. Mnohdy však narážejí na spoustu papírování, zastaralých procesů, a tak neví, kde s digitalizací začít. Ve SNADNEE pečlivě analyzujeme byznys klienta a pomůžeme mu projít celým procesem digitalizace. Naše aplikace stavíme tak, aby se s nimi lehce naučil pracovat mechanik v dílně i kolegové v kanceláři a všichni měli potřebná data kdykoliv po ruce. Také proto se zaměřujeme na vývoj progresivních aplikací, které jdou spustit jak na počítači, tak i v telefonu nebo tabletu. Jednoduše odkudkoliv na světě. Rychlost a bezpečné uchování důležitých dat jsou pro nás prioritou stejně jako intuitivní a přehledné rozhraní firemní aplikace. Připravili jsme proto tři případové studie, na kterých uvidíte výhody firemního softwaru na míru,” komentuje Jan Ševčík, expert na progresivní aplikace.

#Firma 4.0 #Obchod a retail 4.0 #Články a případové studie

5 statistik, které musí sledovat každý e-shop

Kvalita e-shopu se musí posuzovat především na základě stanoveného cíle a naměřených čísel. Jen tak je možné posoudit, zda se jedná o úspěch, či nikoliv. Kde ale začít, když jste v on-line analytice úplným nováčkem? Počet návštěvníků e-shopu je často prvním a jediným údajem, který někteří začátečníci sledují. Jakkoliv je tato statistika sama o sobě nedostačující, věnovat jí pozornost rozhodně není na škodu. Toto číslo sice nemusí ovlivňovat tržby přímou úměrou, ale poukazuje na to, jak lidé znají vaši značku, jak dobře vám funguje placená reklama i jak na vaše stránky reagují vyhledávače.

#Firma 4.0 #Články a případové studie #Obchod a retail 4.0 #Služby 4.0

Digitalizace maloobchodu a jak chytře na ni

Digitalizace obchodu – hodně se o ní mluví, ale otázkou je, jak ve skutečnosti funguje, zda na ni mohou dosáhnout i malé firmy a za jakých podmínek. Jak vypadá chytrá prodejna? Co je chytrý regál, chytrá cenovka, jaké interaktivní prvky využívají maloobchodníci ve svých prodejnách a jak vůbec na to? Jaká je budoucnost platebních řešení a potřeb firem? Jaké jsou spotřebitelské trendy? Jak se dnes vlastně jednotlivé generace dělí a co znamenají, jaká je nejmladší generace Z – lidé ve věku 16-22 let - čili budoucnost národa? Víte, že i móda může být digitální? Toto jsou jen některá témata připravované akce na téma digitálního obchodu neboli Obchodu 4.0.

#Akce #Konference #Obchod a retail 4.0

Diktování na Androidu

E-mail a další služby na komunikaci máme dnes běžně v telefonech, ale nebaví nás moc psát - není to pohodlné, ani rychlé. Proč ale využívat titěrnou klávesnici, když mohu text diktovat? A to snadno, rychle a v češtině.

#Video

ZPRAVODAJ Únor 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA OBCHOD A RETAIL 4.0

Digitalizace obchodu – hodně se o ní mluví, ale otázkou je, jak ve skutečnosti funguje, zda na ni mohou dosáhnout i malé firmy a za jakých podmínek. Jak vypadá chytrá prodejna? Co je chytrý regál, chytrá cenovka, jaké interaktivní prvky využívají maloobchodníci ve svých prodejnách a jak vůbec na to? Kolik to stojí? Kdo mi to dodá? Kdy se mi investice vrátí? Jaké jsou spotřebitelské trendy? Jak se dnes vlastně jednotlivé generace dělí a co znamenají, jaká je nejmladší generace Z – lidé ve věku 16-22 let - čili budoucnost národa? Toto jsou jen některá témata připravované akce na téma digitálního obchodu neboli Obchodu 4.0. Povíme si také, zda jsou či nejsou sociální sítě přínosem, přidáme tipy, rady, doporučení a různé vychytávky pro větší vítr do plachet Vašeho podnikání. Přijďte zažít něco nového, praktického, inspirativního s námi! Rezervujte si 25. duben odpoledne. Vstup pro zvané zdarma. Těšíme se na Vás!

#Konference #Vzdělávání #Články a případové studie #Zpravodaj RDP 2019 #Aktivita RDP 2019

Digitální novinky pro podnikatele v oblasti účetnictví

Společně s Komorou certifikovaných účetních, z.s. pro Vás 27. 2. 2019 připravujeme seminář v Praze, na kterém se dozvíte například: Jaké jsou hlavní trendy vývoje elektronizace společnosti a profesí účetních, daňových poradců a dalších, proměny státní správy (eGovenment), jaké jsou požadavky na elektronické písemnosti a doklady, aktuální otázky zachování věrnosti, spolehlivosti a průkaznosti digitálních písemností a mnohem více. Registrace byla uzavřena.

#Firma 4.0 #Vzdělávání #Akce

Nástroje pro online setkání, za které dáme ruku do ohně

Koketujete s myšlenkou vyměnit některé pracovní schůzky za online setkání? Podle nás skvělé rozhodnutí! Anebo vás prostě už štve Skype a poohlížíte se po jeho alternativě?

#Průmysl 4.0 #Články a případové studie

Digital mindset aneb Veškerá snaha o digitalizaci bude k ničemu, když nezměníte své myšlení

Jaký je váš postoj k tématu digitalizace? Jste digioptimista, nebo naopak digiskeptik? Je sklenice vašeho digitálního nastavení mysli poloplná, nebo poloprázdná? A jaké dopady má váš aktuální postoj na to, jak se vám bude žít zítra, za měsíc, za rok?

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Průmysl 4.0 pohledem Deloitte

Chytré a propojené technologie ovlivňují způsoby, jak společnosti pracují s informacemi a jak je dokáží využít ve snaze dosáhnout lepších výsledků. Jaké nové příležitosti Průmysl 4.0 přináší? A jak ho ovlivní nové trendy v robotice, automatizaci, umělé inteligenci i další technologie?

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Není Průmysl 4.0 jen další bublina?

V poslední době se doslova roztrhl pytel s různými konferencemi, diskusními fóry, workshopy či články na téma Industry 4.0, chceme-li hezky česky Průmysl 4.0. Pro řadu lidí se stává jakýmsi zaklínadlem, které podpoří raketový start jakékoliv firmy do nadoblačných výšin prosperity a ekonomické pohody. Ti, co nezareagují, se ocitnou na propadlišti dějin. Nemusíte se mnou souhlasit, ale takto to z mediálních sdělení cítím já. Jaké nové příležitosti ale vlastně Průmysl 4.0 přináší a jaká jsou jeho úskalí?

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

3 důvody, proč ve vaší firmě panuje chaos

Znáte to: Další pracovní den, a vaše nervy již od rána dostávají pořádně zabrat. Váš stůl, emailová schránka a dokonce i paměť vašeho mobilu jsou přeplněné úkoly, které měly být hotové nejpozději včera. Kolegové se zmateně snaží dopátrat toho, s čím začít. Dokonce ani kávovar už ten chaos nevydržel a rozhodl se zahájit celodenní stávku. Zní to jako běžný den ve vaší firmě? Možná je čas na změnu. Ani ty nejúspěšnější firmy se občasným nedorozuměním nevyhnou. Někde však situace připomíná spíš neřízený chaos, než klidné pracovní prostředí.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

Změna klávesnice

Systém Android dovoluje zásadní změny v jeho nastavení. Jednou z věcí, která uživateli může usnadnit každodenní používání je změna klávesnice.

#Video

Řemeslo 4.0 netáhne

Ačkoliv nové technologie využívají více jak dvě třetiny podnikatelů, nejmenší živnostníci a řemeslníci si cestu k digitálním nástrojům zatím nenašli a neřeší ani kybernetickou bezpečnost. Selhávají i střední odborné školy, které nedokáží žáky na digitalizaci dostatečně připravit. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) přináší výsledky nezávislého průzkumu k prvnímu tématu Roku digitálního podnikání 2019 – Řemeslu 4.0.

#Konference #Řemeslo 4.0

Zkratky h

Proč psát pořád dokola opakující se výrazy (mail, telefon, odkaz na sdílený kalendář apod.), když si na to můžu vytvořit zkratku a tu pak používat všude - v SMS, emailu, chatu apod.

#Video

Podporujeme projekt DigitaliseSME

První projekt, s názvem DigitaliseSME, je projekt podpořený Evropskou unií, který podporuje digitální transformaci malých a středních podniků a mid-cap podniků v Evropě. Propojuje firmy s digitálními experty, pojmenovanými jako „Digitální zprostředkovatelé“. Do projektu je možné se zapojit buď jako uživatel – tedy čerpat služby tzv. Digitálního zprostředkovatele a nebo jako dodavatel služby – tedy jako Digitální zprostředkovatel.

#Aktivita RDP 2019 #Články a případové studie

Diktování na iPhonu

V řemesle i jinde je jedno jisté, že čas jsou peníze. Takže proč se se všemi zprávami - e-maily, sms nebo poznámkami vypisovat, když je můžete snadno a rychle nadiktovat do telefonu, který vaši řeč převede na text? V našem videu najdete návod, jak to snadno udělat.

#Video

Co je appearin

Služba appear.in umožní vytvořit odkaz na chatovací místnost, který stačí poslat druhé straně. Ani jeden z vás nemusí nic instalovat ani se registrovat. Prostě se propojíte.

#Video

SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Neignorujte další zdroj Vašich nových kolegů

Časy, kdy jsme vydali inzerát na pracovních portálech a pak si mohli vybírat z hromady obdržených životopisů, mizí nenávratně pryč. Tomuto trendu je tedy potom třeba přizpůsobit náborový proces a celkový přístup k získávání nových potenciálních uchazečů. Řešením této situace může být mimo jiné aktivní účast a prezentace firmy na sociálních sítích (Facebook, LinkedIn, Twitter, Google+ apod.).

#Články a případové studie #Firma 4.0 #Vzdělávání #Akce

SOCIÁLNÍ SÍTĚ, další zdroj vašich nových kolegů

Potřebovali byste další zdroj kandidátů pro Vaše výběrová řízení?
Oblast výběru zaměstnanců se dnes bez digitálních pomocníků už neobejde. Rozumět sociálním sítím ve spojení s najímáním je dnes už v podstatě nutností. A proto jsme spolu s členem AMSP ČR a podporovatelem Roku digitálního podnikání 2019 společností Performia, spol. s r. o. připravili pro všechny členy výhodnou cenu účasti na workshopu SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Další zdroj Vašich nových kolegů.

#Vzdělávání #Akce #Články a případové studie

HIGH TECHNOLOGY na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské, Hořice

Interakce klasických sochařských a restaurátorských technologií se zaváděnými technologiemi digitalizace prostoru je obsahem několika projektů, které hořická škola realizuje. Pro projekt Národní galerie v Praze bylo použito nasazení High Technology robotizovaného pracoviště, které sestává ze 3D skenu, pracoviště FreeForm Modeling, 3D tiskárny a robotického ramene KUKA, bylo upuštěno od FreeForm Modelingu s tím, že se na kopii přiznají stávající nedostatky.

#Řemeslo 4.0 #Články a případové studie

Virtuální zaměření střechy pro klempíře a pokrývače

Není už potřeba plýtvat časem a zároveň nechat stavebníka, který hledá nejvýhodnější nabídku, dlouze čekat. Dnes lze zájemcům o novou střechu zpracovat předběžnou cenovou nabídku, aniž by bylo potřeba místo stavby fyzicky navštívit. Zaměření se provází „virtuálně“ za klempíře. K zaměření střechy se využívá řada elektronických nástrojů jako katastr nemovitostí nebo online kartografie. Z těch se získávají potřebné rozměry a další parametry. Výstupem pro klempíře a pokrývače je dokumentace ze zaměření s plochami a liniovými prvky. Snadno tak lze připravit cenovou nabídku a před realizací ji jen finalizovat po kontrolním fyzickém zaměření a doladění detailů se stavebníkem.

#Řemeslo 4.0

Rychlá kalkulace střešních tašek a doplňků

Nejmodernější technologie se uplatňují i ve stavebnictví. V tomto případě však nemluvíme o nových výrobních linkách, ale o nových službách, které usnadňují život výrobcům, jejich obchodním partnerům, realizačním firmám i koncovým zákazníkům. Řeknete si – vždyť to se dělalo i dříve. Ano, ale jinak a mnohem komplikovaněji. Buď se musel přijet na vaši střechu podívat pokrývač a celou ji zaměřit, nebo jste museli vytáhnout výkresy a poslat podklady do firmy sami.

#Řemeslo 4.0

Zdravější vnitřní klima díky automatickému řízení založeném na měření pomocí senzorů

Chytrá domácnost – dnešní systémy vám bez starostí zajistí zdravější klima domácnosti. Chytré senzory neustále monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2 ve vaší domácnosti a otevírají a zavírají vaše střešní okna, rolety a žaluzie tak, aby vytvořily zdravější vnitřní klima. Systém je schopen učit se a neustále tak zlepšovat kvalitu domácího ovzduší. A to všechno ovládáte dnes pomocí mobilní aplikace.

#Řemeslo 4.0

Digitalizace ve výrobě čalouněného nábytku a matrací

Velice důležitý je pro čalounickou výrobu digitální přenos dat. Digitální přenos zajistí shodný přesný tvar i barevnost při výrobě jakéhokoliv počtu židlí, křesel, pohovek. Digitalizace nejen výrobu čalouněného nábytku zpřesňuje, ale také zvyšuje bezpečnost a šetří prostor v dílně. Digitalizace v tak důležité tradiční výrobě, jako je čalouněný nábytek a matrace, pokračuje velmi rychle, ale je náročná nejen finančně, ale také na psychické zvládnutí čalouníky i techniky všech věkových skupin.

#Řemeslo 4.0 #Články a případové studie

Jaké digitální inovace má pro nás připravené Akademie řemesel Praha?

Uvědomujeme si, že nástup 4. průmyslové revoluce je nutné chápat jako výzvu, která bude přinášet trhu práce nové příležitosti. Digitální gramotnost bude do budoucna stejně důležitá jako čtení, psaní a počítání. Vzhledem k tomu, že nové technologie řemeslo posunuly k moderním způsobům práce, snažíme se vybavit školu současnými skutečnými technickými vymoženostmi, které usnadňují řemeslníkům a technicky vzdělaným pracovníkům práci i v těch nejnáročnějších podmínkách.

#Řemeslo 4.0

Rok digitálního podnikání 2019 s U&SLUNO

Ve světě podnikání jsou správné informace nezbytným předpokladem úspěchu a pro malé a střední podniky to platí dvojnásob. Přesné a aktuální informace jsou klíčem k efektivní cenotvorbě a návrhu účinných nabídek pro obchodní partnery. Základní syrová data má k dispozici každý podnikatel, každý pracuje s nabídkou a poptávkou. Díky ověřené metodice tvorby analýz umí analytické nástroje společnosti U&SLUNO dodat správné informace za významně nižších nákladů.

#Obchod a retail 4.0

Náš web Roku digitálního podnikání 2019 tvoříme s firmou BlueGhost

Tým Modrého ducha baví pomáhat s on-line prodejem zboží a služeb. Jeho řady tvoří programátoři a designeři, ale také analytici, marketéři, copywriteři a komunikační mágové. V BlueGhostu se propojuje kreativita digitální agentury a schopnosti vývojářské firmy. Vše směřuje společnou cestou k navrhování a tvorbě webů, e-shopů, aplikací a celých on-line kampaní plnících předem vytyčené a měřitelné cíle.

#Firma 4.0

Digitalizace celosvětové maloobchodní sítě prostřednictvím technologií „wee“

Také česká veřejnost s velkým zájmem sleduje vývoj startupu „wee“, celosvětového nákupního systému s nejmodernějšími technologiemi a významnou podporou drobného podnikání. Prvořadým cílem startupu je digitalizace celosvětové maloobchodní sítě prostřednictvím technologií „wee“ a pod záštitou společnosti Swiss Fintec Invest AG. Startup „wee“ je jedinečným věrnostním programem, který propojuje globální svět on-line nakupování s místními maloobchodníky. Mobilní telefon jako mobilní peněženka se stává jedním z každodenních platebních systémů.

#Firma 4.0 #Články a případové studie

Díky nám získáte náskok!

Průmyslová revoluce, digitalizace a internet věcí tvoří jedno ucelené téma, které označuje propojení vestavěných zařízení s internetem. Zatímco před pár lety patřilo ovládání věcí na dálku pomocí internetu do sféry sci-fi, dnes je to běžná a zavedená realita. Nejedná se pouze o ovládání mobilním telefonem např. zhasínání světel nebo regulaci tepla ve vašich domovech. Technologie pokročily do té míry, že si můžete vytvořit ucelený systém ovládání, který bude zcela automatický i pro malé provozy, továrny až po průmyslové celky. Díky modularitě inteligentních systémů můžete postupovat po krocích, dle vašich potřeb a třeba i finančních možností. Digitalizace pomáhá přepnout v současnosti převažující off-line režim na on-line platformu, kdy se budeme moci připojit ke každému zařízení a na dálku ho sledovat a diagnostikovat. Servisní technik díky tomu může vyrazit na předem naplánovanou odstávku, nikoliv k nečekané poruše. Tento přístup šetří provozní náklady a přesně a preventivně předchází nečekaným odstávkám.

#Články a případové studie #Průmysl 4.0

ZPRAVODAJ Leden 2019: PŘIPRAVUJEME SE NA ŘEMESLO 4.0

Čtvrtá průmyslová revoluce. Podnikání 4.0. Umělá inteligence. Společnost je zavalena novými pojmy a zaručenými prognózami, spojenými obvykle s komerčními nabídkami digitálních nástrojů. Malé firmy sice intuitivně tuší, že bez zavádění nových technologií na bázi internetu, aplikací nebo vzdálené správy dat zřejmě nepřežijí, přesto jsou v investicích do 4.0 obezřetní a spíše vyčkávají. Marketing velkých producentů založený na přechodu k internetu věcí berou drobní podnikatelé spíše jako svět velkých firem. Proto jsme se rozhodli zahájit velké tažení v edukaci malých a středních podniků v oblasti digitalizace. Začínáme segmentem řemeslníků a představujeme v uchopitelné formě, že přichází mladá generace zákazníků, která si jinak než přes aplikaci řemeslníka neobjedná. Ukazujeme, že pokrývači, klempíři nebo kominíci v sousedním Bavorsku běžně využívají drony. Představujeme, jak 3D tiskárny nebo lasery zvyšují produktivitu, tvůrčí přesnost a bezpečnost práce. Vysvětlujeme, že instalatér, který nebude ovládat zapojení technického zařízení budov ovládaného na dálku, nezavadí v brzké době o zákazníka. Vychází první číslo Zpravodaje Roku digitálního podnikání 2019.

#Aktivita RDP 2019 #Řemeslo 4.0 #Zpravodaj RDP 2019

Jak sdílet kalendář veřejně pro rychlejší domluvení schůzky

V prvním videu ze vzdělávací série v rámci Roku digitálního podnikání se dozvíme, jak efektivněji domlouvat schůzky nebo návštěvy u zákazníků za pomoci veřejného sdílení kalendáře. Ten se dá vložit na web nebo rozesílat zákazníkům e-mailem. To bude ušetřených telefonátů!

#Video

Diskuzní stůl na téma: Budoucnost MSP?

Panelová diskuze na téma ,,Budou lidé řídit stroje nebo stroje lidi?´´ se uskutečnila 29. 1. 2019 na Technické Univerzitě v Liberci. Cílem bylo seznámit se s otázkami a problémy na téma nahrazení lidí stroji v malých a středních podnicích v Libereckém kraji.

#Firma 4.0 #Průmysl 4.0 #Akce #Vzdělávání

Konference FENOMÉN 4.0

Na konferenci FENOMÉN 4.0 ve Zlíně, která se uskutečnila 24. 1. 2019 pod záštitou Roku digitálního podnikání 2019, pohled na problematiku 4.0 představil i Filip Dřímalka, předseda Výboru pro digitalizaci AMSP ČR a CEO ve společnosti Digiskills.cz. Cílem konference bylo přinést konkrétní a praktické informace a ukázat, že se nejedná o revoluci, ale o evoluci, která se dotýká všech firemních procesů.

#Firma 4.0 #Vzdělávání #Akce

Jak si naplánovat týden a den v Trellu

Znáte aplikaci Trello? Je plně zdarma a umožní vám spravovat úkoly a projekty. Dá se ale použít i pro plánování akcí, dovolených nebo archivaci dat. Všechno je formou nástěnek, sloupců a „papírových lístečků“, což je super nejen pro ty, kteří používají digitální technologie denně, ale i pro méně zkušené uživatele. Mrkněte, jak si v Trellu naplánovat váš pracovní týden.

#Video

Jak si udělat online systém pro bookování schůzek

Dnes pro vás máme tip, další tip na usnadnění domlouvání schůzek nebo návštěv u klientů. Tato služba se propojí s vaším kalendářem a vytvoří hezký webový formulář, který ukazuje, kdy máte čas na schůzku a kdy ne. Lidé si vás přes formulář mohou rovnout zabookovat. Vám se vše automaticky nahraje do kalendáře a jim také.

Rychlé spuštění navigace k místu schůzky

Podnikatelé a živnostníci jsou často na cestách, proto tu máme jeden tip jak si usnadnit přesuny z místa na místo. Když do události v kalendáři vyplníte i adresu schůzky, můžete se jedním kliknutím na telefonu dostat přímo do navigace. Nemusíte tak nic kopírovat a zadávat ručně.

#Video

Sledujte čtvrteční vzdělávací videa

Ve spolupráci s firmou Digiskills.cz pro Vás připravujeme krátká vzdělávací videa, která jsou publikovaná každý čtvrtek na našem Facebooku a zároveň je všechny naleznete na webové stránce projektu.

#Aktivita RDP 2019 #Firma 4.0 #Vzdělávání

Sdílení Google kalendáře

Potřebujete od kolegů doplnit do projektu důležité údaje nebo sdílet rozpočet zakázky? Pak se vám určitě vyplatí sdílet dokumenty přes Google - mrkněte jak na to v našem videu!

#Video